2008. június 17., kedd

B csoport utolsó forduló

A B csoportból jutott tovább a negyeddöntőbe az első veretlen csapatként Horvátország, a Lengyelország elleni meccs első félideje viszonylag eseménytelenül zajlott, pedig a piros-fehér mezes lengyelek vállán nagy volt a súly; legalább két góllal kellett volna nyerniük, hogy továbbjuthassanak, de megfelelő taktika nélkül ezt nem sikerült kivitelezniük. A már megszokott kék mezben játszó horvátoknak a második félidőben sikerült az ellenfél hálójába küldeni a labdát, ez az eredmény a játék végéig nem is változott: Lengyelország-Horvátország: 0:1. Így 20.-án pénteken a horvátok játszanak az A csoportból továbbjutott törökök ellen.

Eközben Bécsben a házigazda Ausztria küzdött Németország ellen a továbbjutásért, nem sok sikerrel, mivel ezen a mérkőzésen nem sikerült gólt lőniük a piros mezeseknek, a párhuzamosan zajló mérkőzéshez hasonlóan, itt is csak egy gól született a fehér mezben játszó németek részéről, ugyanúgy a második félidőben. Ausztria-Németország: 0-1. Tehát a németek jutottak tovább a negyeddöntőbe, kiejtették Ausztria-t, így elmondhatják: Auf Wienersehen! :)