2008. június 11., szerda

A csoport másodszor

A Csehország-Portugália meccs az első félidőben még döntetlenre állt, 1-1 gólt sikerül egymás kapujába juttatniuk, de a második félidő mindkét találatát a portugálok jegyzik, - akik fehér mezben játszottak- ezzel megszerezve csoportjuk első helyét, és bebiztosítva a továbbjutást. A cseheknek (piros színű mezben) csak 1 gólt sikerült belőniük a portugálok hálójába, ugyanúgy mint a svájci házigazdák ellen az első mérkőzésükön, de még így is van esélyük a csoport második helyére, amennyiben sikerül felülkerekedniük a törökök elleni meccsen. végeredmény: Csehország-Portugália - 1-3.
Nagy volt a tétje a Svájc-Törökország mérkőzésnek, mivel mindkét csapat elvesztette az első meccsét, így aki a most veszít, arra a biztos kiesés vár. Az első félidőben úgy tűnhetett, hogy a svájci csapat (piros mezben) marad, mivel ők lőtték az első gólt, de a törököknek (fehér mezben) a második félidőben sikerült kiegyenlíteniük, sőt egy második találattal az állást a saját javukra fordítaniuk, így az egyik házigazda kénytelen búcsúzni a foci EB-től. Svájc-Törökország - 1-2.