2008. június 18., szerda

A nyolcaddöntő utolsó meccsei

A mai utolsó két mérkőzéssel véget ért a nyolcaddöntő, holnap elkezdődik a negyeddöntő. Ma este Innsbruck-ban küzdött a továbbjutásért Oroszország és Svédország. A piros mezben játszó oroszok szerezték meg a vezetést az első félidőben lőtt góllal. A szünet utáni ötödik percben az oroszok egy újabb találattal eldöntötték a mérkőzést, és egyben a továbbjutást is, sikerült kiejteniük a sárga mezes skandinávokat. Oroszország-Svédország: 2-0. Így a negyeddöntőben a hollandok ellen az oroszok léphetnek a pályára 21.-én szombaton.

A mai másik meccs párhuzamosan zajlott Salzburg-ban Görögország és Spanyolország között. A fehér mezben játszó görögök szerezték az első találatot az első félidő hajrájában, de a szünet után a piros mezes spanyoloknak sikerült egyenlíteniük, majd átvenniük a vezetést,
így a megverték a címvédő göröget, és a negyeddöntőbe jutottak, ahol a világbajnok olaszokkal kell majd szembeszállniuk. Görögország-Spanyolország: 1-2.