2008. június 23., hétfő

Spanyolország - Olaszország

A 2008as Foci EB negyeddöntőjének utolsó mérkőzése 22.-én Bécs-ben zajlott le Spanyolország és a címvédő Olaszország részvételével. A mérkőzés viszonylag eseménytelenre sikerült, mivel mindkét csapat a védelemre helyezte a hangsúlyt.
A hosszabbítás elején fellendülni látszott a játékkedv, de ez nagyon gyorsan el is múlt, így a meccs eldöntése a tizenegyes rúgásokra maradt, amit a piros mezes spanyol Villa kezdte egy lapos találattal, a fehér mezes olaszok első lövését Grosso-nak sikerült a hálóba juttatnia. A spanyoloknál Cazorla következett, szintén sikeres találattal. Az olaszok második tizenegyes De Rossi rúgta, sikertelenül, mivel a spanyol kapus, Casillas kivédte. A spanyolok harmadik találatával Senna kétgólosra növelte az előnyüket, amit az olasz Camoranesi következő találattal sikerül szépíteni. A negyedik spanyol tizenegyest Güiza végzi, sikertelenül, mert Buffon-nak sikerül kivédenie, úgyszintén, ahogy az olaszok negyedik próbálkozását, amit Di Natalale végzett el. Az utolsó spanyol lövést Fabergas követte el, amiből szintén gól lett, így Spanyolország - Olaszország: 4-2. A továbbjutó spanyolok az oroszokkal találkoznak 27.-én, akiket a csoportmeccsen 4-1-re vertek meg, így ez visszavágóként is felfogható.