2008. június 16., hétfő

Hétvégi események 2/2.

15.-én, Vasárnap zajlott az A csoport utolsó két mérkőzése. A Basel-i meccsen a házigazda Svájc játszott piros mezben a csoportelső Portugália ellen, akik fehér mezt viseltek. A meccsnek igazán nem volt nagy tétje, mivel már a svájciak kiesése is biztossá vált, így csak annyi múlott ezen a meccsen, hogy a portugálok veretlenül jutnak-e tovább, illetve a svájciknak sikerül-e pontot szerezve búcsúzniuk a foci EB-től. Az utóbbi jött be. Az első félidőben nem született gól egyik fél részéről sem, viszont a második félidőben sikerült a svájciaknak betalálniuk, illetve egy büntető rúgást is eredménnyel végeztek el, így megnyerték a meccset az EB legesélyesebbnek tartott csapata ellen, de sajnos ez már nem változtat az csoportálláson. Svájc-Portugália: 2-0.

A vasárnapi második mérkőzésen, amit Törökország illetve Csehország játszott Geneva-ban a csoport második helyéért. A cseheknek sikerült megszerezniük az első félidőben a vezetést, sőt, a második játékrész első gólja is az övéké volt, de ezt követően a török összeszedték magukat és nagyon beindultak, mivel a továbbjutás volt a tét. Így a törökök jutottak tovább a negyeddöntőbe, ahol a horvátokkal találkoznak. Törökország-Csehország: 3-2.