2008. június 16., hétfő

Hétvégi események 2/1.

14.-én szombaton a D csoport mérkőzései közül az elsőn a sárga mezes svédek csaptak össze a piros mezben játszó spanyolokkal. Az első találat spanyol részről született a meccs kezdő negyedórájában, amit svédek még az első félidő alatt sikerült kiegyenlíteniük, a második félidő sokkal gyengébbre sikerült, de a meccs legvégén a spanyoloknak sikerült másodszor is a hálóba juttatniuk a labdát, így ezzel megszerezve a biztos továbbjutást. Svédország-Spanyolország: 1-2.

Az esti meccset a görögök és az oroszok vívták. A piros mezben játszó oroszok az első félidőben megszerezték a vezetést, a fehér mezes görögöknek most nem sikerült gólt szerezniük, úgy látszik, most a biztos kiesésre hajtottak. A második félidő gól szempontjából eseménytelenül zajlott, így nem változott az eredmény. Görögország-Oroszország: 0-1.