2008. június 20., péntek

Negyed döntő Portugália - Németország

A 2008-as Foci EB negyeddöntőjének első mérkőzése Portugália (piros mezben) és Németország (fehér mezben) között zajlott 19.-én, Basel-ben. A németek első gólját Schweinsteiger szerezte az első félidő 22. percében, nem kellett sokat várni a következő találatra sem, ami a 27. percben született, szintén a német csapat részéről, a góllövő ezúttal Klose volt. A 41. percben sikerült a portugál csapatnak szépítenie az eredményen: Nuno Gomesnek sikerült a németek hálójába juttatni a labdát. Így az első félidő 2-1-es eredménnyel zárult. A második játékrészben a németek visszaállították a 2 gólos fölényt, a németek 3. gólját Ballack fejelte be. Majd ismét portugál gól következett, amelyet Helder Postiga fejelt be. Portugália - Németország: 2-1.