2008. június 26., csütörtök

Elődöntő: Németország - Törökország

25.-én Basel-ben került megrendezésre a 2008-as labdarúgó Európabajnokság első elődöntője, amelynek két főszereplője Németország és Törökország volt. A piros mezben játszó törökök viszonylag hamar, az első játékrész 22. percében szerezték meg a vezetést Boral-nak köszönhetően, amit a fehér mezes németek még ugyanebben a félidőben, 4 perccel később kiegyenlítettek, a második félidőben a német Klose-nak köszönhetően a németek átvették a vezetést, amit pár perc múlva a török csapatnak sikerült kiegyenlítenie, ezúttal Semih-nek köszönhetően. A németek ezt nem hagyták, annyiban, a játékidő utolsó percében a Lahm által lőtt góllal sikerült bebiztosítaniuk, hogy ők jussanak a döntőbe, ahol a mai Oroszország - Spanyolország mérkőzés győztesével találkoznak 29.-én. Németország - Törökország: 3-2.

Foci EB 2008 negyeddöntő: Németország - Törökország: 3-2