2008. június 21., szombat

Horvátország - Törökország

A negyeddöntő második mérkőzésére 20.-án Bécs-ben került sor, Horvátország és Törökország nemzeti tizenegyei között. A játék eléggé kiegyenlített volt, sem az első, sem a másidik félidőben nem sikerült egyik csapatnak sem gólt szerezni. Viszont a hosszabítás utolsó három percében mindkét csapat betalált a hálóba, az első gólt Klasnic szerezte a 119. percben, Horvátország színeiben (és kék mezben), az egyenlítés pedig a 122. percben született, a piros mezben játszó török Sentürk jóvoltából, így az eredmény továbbra is döntetlen volt. Következtek a tizenegyesek, a három lehetőségből a horvátoknak csak egyszer sikerült a hálóba juttani a labdát, a török viszont mindhárom lehetőséet kihasználták, így a végeredmény: Horvátország - Törökország: 2-4. A törökök a németekkel találkoznak az elődöntőben, 25.-én.