2008. június 22., vasárnap

Hollandia - Oroszország

Tegnap Basel-ben került sor a Hollandia - Oroszország közti negyeddöntőre. Az első játékrész aránylag eseménytelenül zajlott, gól nem született. Az első találatot a fehér mezben játszó orosz Pavljucsenkó jegyzi, a meccs 56. percében sikerült a hálóba tennie a labdát, ezzel megszerezve a vezetést, amit a narancsszínű mezes hollandok csak a második félidő vége előtt néhány perccel egy sikeres szabadrúgással tudtak kiegyenlíteni, így a meccs végső eldöntése a hosszabbításra maradt. A hosszabbítás második félidejében a fürge oroszok porig alázták a gyenge flamand védelmet, először Torbinszkij talált be, majd néhány perccel később Arsavin. Így a végeredmény Hollandia - Oroszország: 1-3. A továbbjutó oroszok a ma esti Spanyolország - Olaszország mérkőzés nyertesével találkoznak a középdöntőben 26.-án.